• Агентство нерухомості АІСА реалізує Ваші мрії комфортного житла у Львові!

з 9 до 18

Понеділок-П'ятниця. Субота з 11 до 15-00.

м. Львів

вул. Болгарська, 4

+38(067)4831653

aisa@ukr.net

Порівняти оголошення

Українці платитимуть податки на квартири і будинки по-новому

В Україні податок на нерухомість рахуватимуть не від її площі, а з огляду на вартість житла. Ті, у кого дорогі квартири і будинки, заплатять більше.

Про це розповів глава комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев в інтерв’ю Обозревателю.

«Хочу зазначити, що це не найбільш ресурсний податок. Він не такий великий, щоб усе кидати й займатися ним. Але важливо, щоб ті, у кого дорога нерухомість і більше грошей, платили більше. А ті, у кого дешева нерухомість і маленькі доходи, платили менше або взагалі не платили», — пояснив політик.

За чинними правилами, якщо в одному місті два однакові за площею будинки: один на околиці й коштує 1 млн грн, а другий у центрі і коштує 10 млн грн, податок буде однаковим.

«Цей законопроєкт ще навіть не подано у Верховну Раду. Я розумію, що кожен має свою нерухомість, але якщо у тебе квартира в брежневці або хрущовці, то ти, найімовірніше, не будеш платити, а якщо в тебе розкішна квартира в елітному будинку, ти платитимеш більше. Хіба це неправильно?», — сказав Гетманцев.

Згідно з пропозицією:

  • ставка податку: до 0,02% від оціночної вартості;

Можуть не платити: пенсіонери, ветерани, малолітні або недієздатні, якщо ціна квартири до 300 мінімалок (у містах-мільйонниках) і до 100 мінімалок у містах із населенням до 1 млн осіб. Для будинків — 600 мінімалок у великих містах і 250 мінімалок — у містах із населенням до 1 млн осіб.

За чинними правилами:

  • зайвою вважають площу будинку від 120 квадратів і квартири — від 60 квадратних метрів. Платіжки приходять за минулий рік. Так, 2021-го потрібно буде заплатити за 2020-й. Кожному власнику «зайвої» нерухомості надійде квитанція (до 1 липня);
  • з моменту вручення квитанції дають 60 днів для сплати податку. Його обсяг залежить від населеного пункту. Місцева влада має право встановлювати ставку, однак її розмір не може перевищувати 1,5% мінімальної зарплати. У 2020-му це 62,5 грн, а 2021-го — 70,8 грн

За матеріалами https://finance.ua

img

aica

Схожі повідомлення

Запрошуємо на Конгрес – INVEST IN UKRAINE!

31 липня 2024 року Запрошуємо на Конгрес - INVEST IN...

Продовжити читання →
по aica

26 червня 2024 року відбулися збори відокремленого регіонального підрозділу СФНУ у м.Львові

26 червня 2024 року відбулися збори відокремленого...

Продовжити читання →
по aica

24 травня 2024 року у м. Києві відбувся звітно-виборчий з’їзд Спілки фахівців з нерухомого майна України.

24 травня 2024 року у м. Києві відбувся звітно-виборчий...

Продовжити читання →
по aica

Приєднуйтесь до дискусії