• Агентство нерухомості АІСА реалізує Ваші мрії комфортного житла у Львові!

з 9 до 18

Понеділок-П'ятниця. Субота з 11 до 15-00.

м. Львів

вул. Київська 21

+38(067)4831653

aisa@ukr.net

Порівняти оголошення

Як повернути сплачений до ПФУ збір при купівлі житла вперше?

Якщо Ви купуєте житло, то за загальним правилом Вам необхідно сплатити збір до ПФУ на обов’язкове державне пенсійне страхування. Без сплати цього збору жоден нотаріус не має права посвідчити такий договір. Це стосується купівлі житла як в новобудові, так і на вторинному ринку.

Відповідно до п. 15-1 Порядку сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій, затвердженого Постановою КМУ від 03.11.1998 р. № 1740 збір на обов’язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна сплачується підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та фізичними особами, які придбавають нерухоме майно. Розмірі становить1 відсоток від вартості нерухомого майна, зазначеного в договорі купівлі-продажу такого майна. Виняток є для державних підприємств, установ і організацій, що придбавають нерухоме майно за рахунок бюджетних коштів, установ та організацій іноземних держав, що користуються імунітетами і привілеями згідно із законами та міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України. Також виняток становлять громадян, які придбавають житло і перебувають у черзі на одержання житла або придбавають житло вперше.

Однак, в нотаріуса відсутня можливість посвідчити договір без наявності квитанції про сплату збору в ПФУ, а тому такий збір повинен бути сплачений в будь-якому випадку.

Разом з тим, сплачена до ПФУ при купівлі житла вперше сума збору може бути повернена платнику. Але в силу недосконалості чинного законодавства, це можливо зробити виключно в судовому порядку. Постановою Верховного Суду від 01.11.2018 р. в справі № 819/1353/17 підтверджено вже сформовану позитивну судову практику при розгляді даної категорії справ. Відтак, у разі, якщо ПФУ не довів факт того, що особа купила житло вперше, сплачена сума збору буде повернена платнику.

Сплачену суму збору можна повернути протягом будь-якого часу, оскільки відлік шестимісячного строку позовної давності відчислюватиметься з дати отримання відмови ПФУ у поверненні сплаченої суми збору.

Для того, щоб повернути сплачену до ПФУ при купівлі житла вперше суму збору на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна Вам необхідно спочатку отримати відмову ПФУ в поверненні сплаченої суми збору. Після цього слід звернутися до адміністративного суду. Строк розгляду позову в середньому триватиме від двох місяців до пів року, залежно від кількості фактично працюючих суддів в конкретному суді та завантаженості суду. Після отримання позитивного рішення та набрання ним законної сили, воно звертається до примусового виконання. Відтак в кінцевому результаті, якщо Ви купили, наприклад, квартиру, то зможете повернути від 7 до 15 тисяч гривень.

 

За матерілами https://porady.org.ua

 

Детальна інформація про порядок поверння збору https://wiki.legalaid.gov.ua

img

aica

Схожі повідомлення

Ціни на вторинному ринку ростуть: скільки коштує купити квартиру

Ціни на квартири на ринку вторинної нерухомості до...

Продовжити читання →
по aica

Сервіс електронних довідок про оціночну вартість буде запущено в другому кварталі 2021 року

5 грудня 2019 року Верховна Рада ухвалила в цілому Закон...

Продовжити читання →
по aica

Українці платитимуть податки на квартири і будинки по-новому

В Україні податок на нерухомість рахуватимуть не від...

Продовжити читання →
по aica

Приєднуйтесь до дискусії