Інвестування в нерухомість у Львові

| 23.03.2019

За опитуванням Міністерством фінансів інвестування у нерухомість залишаються однією з головних альтернатив депозитним внескам в Україні. Вкладаючи свої гроші в квадратні метри, українці надіються не тільки захистити свої збереження від знецінення, але ще і заробити. В цьому нарисі ми розглянемо декілька популярних варіантів інвестування в нерухомість та їх економічну доцільність, зазначимо ті варіанти які приводять до найбільшого прибутку. В Україні Львів входить в трійку найпривабливіших міст з точки зору вкладання інвестицій в нерухомість.

Перший варіант інвестування.

Придбання квартири на ранніх етапах будівництва. Цей варіант популярний з 2006 року і зараз обіцяє прибуток, адже суть цього методу в придбанні нерухомості за нижчу ціну та перепродаж її в майбутньому за вищу. Якщо інвестувати на початковому етапі, то до кінця будівництва ціна квадратного метра в такій нерухомості зростає в середньому на 25-30%. Ціна зростає приблизно через 2 роки, а якщо ви одразу оплатите всю вартість квартири, забудовник може дати ще 5-15% знижки. Головне в цьому варіанті інвестування правильно вибрати об’єкт для інвестиції.

Що для цього треба? Вибрати та проаналізувати об’єкт. Взагалі, більшість буде залежати від репутації забудовника та його минулих об’єктів.

  • Уважно проаналізуйте генеральний план забудови. Зверніть увагу на інфраструктуру місця в якому зводиться будинок. Якщо це новий великий квартал, забудовник має продумати рішення комфортного існування великої кількості людей на невеликій площі, а це означає будівництво дитячих садків та шкіл, дорожньої інфраструктури, муніципального транспорту, вирішення проблем з паркувальними місцями та сферою обслуговування. Якщо ці моменти упущені та непродумані забудовником, будьте впевнені що з часом ціна за квадратний метр падатиме, і отримати прибуток стане неможливим.
  • Порівняйте вартість квадратного метра з вартістю аналогів. Якщо вона значно вища то це привнесе деякі проблеми з перепродажем або різниця між вартістю покупки та продажем може виявитись менше, ніж очікувалось.

Другий варіант інвестування.

Придбання квартири для подальшої здачі в оренду. Цей варіант вигідний для тих, хто ще не готовий ризикувати, вкладаючи гроші в початкових етапах будівництва. Такий варіант дозволить зберегти капітал, але великих фінансових прибутків він не передбачає.

Квартира в будинку, зведення якого наближається до завершення, обійдеться дорожче, ніж на початкових етапах на 20-30%. На етапі  котловану можна обійтись сумою в $25000-30000. Ближче до кінця будівництва сума може вирости до $40000. Якщо при цьому в квартирі буде ремонт від забудовника, інші витрати будуть мінімальними. Термін стовідсоткової окупності становить 8-9 років.

За цей період квартира може як і вирости в ціні так і впасти. Критерії підбору будуть такі самі, як і при придбанні з ціллю перепродажу, які ми навели вище. Вдала локація, якісні характеристики об’єкта, продумана інфраструктура, благоустрій – це є основою у виборі об’єкта вашої інвестиції.

Третій варіант інвестування.

Придбання нерухомості у старому жилому фонді для здачі в оренду. Цей варіант несе в собі стабільність, але не великі прибутки і вигідний перепродаж у майбутньому. Квартири такого типу активно дешевшають. Але є одне «но» – при вдалій локації та вигідній ціні угоди, можливо повернути вкладені гроші за 6-7 років. У Львові великий історичний старий фонд, який концентровано знаходиться в центральній частині міста, старий фонд радянського періоду в спальних районах міста і невелика частина будинків періоду незалежності.

В історичній частині міста інвестування, звісно, буде найвигіднішим але і дорожчим. Це відбувається завдяки розвитку туризму в місті – такі квартири можна здавати подобово, що набагато вигідніше ніж довгострокова оренда. В місті багато студентів та активної молоді, які зазвичай прагнуть проживати поряд з навчальними закладами та поряд з активними громадськими місцями культури та відпочинку, тобто в центрі та ближчому центрі міста. Таку квартиру можна придбати за $25 000 – 35 000. Здати її в оренду, при умові хорошого ремонту вийде від 6 000 – 10 000 грн. Окупиться інвестиція, за відсутності інших витрат, приблизно за 8-9 років.

Радянський спадок в спальних районах міста характеризується хіба що своєю стабільністю. Великого розчарування як і зростання в ціні така квартира не принесе. Якщо історичне місто виграє завдяки туристам та молодим спеціалістам, радянські будови здатні ненабагато зрости в ціні завдяки наявності інфраструктури та ремонту. Без цього ваша інвестиція стане вашим розчаруванням. Адже вигідно поставити ціну оренди, за яку орендар згоден буде винайняти вашу квартиру буде неможливо, і окупність її буде тягнутись роками. Вибрати вдале місце, зробити якісний хороший ремонт – дуже важливі задачі. Окупність такої квартири буде довше.

Інші об’єкти жилих фондів міста. Якщо з радянським та історичним фондом Львова все зрозуміло, то з відносно новими будинками не все так однорідно. Придбання квартири в них суттєво не відрізняється і залежатиме від місця та від архітектурно-планувальних рішень, благоустрою, та інженерних мереж. При вдалому поєднанні всіх цих аспектів така квартира коштуватиме більше за два варіанти, які наведені вище, та може зростати в ціні.

Як бачимо, квартири в новобудовах – найбільш вигідний варіант для інвестування, але у будинків старого жилого фонду є одна важлива перевага – мінімальні ризики і можливість отримувати прибуток одразу, не очікуючи завершення будівництва. Всі варіанти мають свої особливості, які необхідно врахувати, щоб не прогадати. У цьому вам легко допоможуть фахівці компанії «КОМПАНІЯ НАЗВА». У нас перевірена база об’єктів будівництва, актуальні бази квартир по всьому Львову, консультація та повний юридичний супровід договору покупки та продажу та гнучкі умови співпраці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *